Czym jest film promocyjny i jakie korzyści przynosi?

Z roku na rok opłacalność stosowania wideo marketingu rośnie. Dobrze zrealizowane produkcje filmowe przynoszą nam popularność, ponieważ użytkownicy sieci wprost kochają filmy. Swoją własną, krótką produkcję audiowizualną chce mieć dzisiaj każda firma, jednak nie może by to twór przypadkowy. Musimy wiedzieć, dlaczego tworzymy dane wideo i czemu konkretnie ma ono służyć. Jedną z odmian wideo marketingu są filmiki promocyjne – jak sama nazwa wskazuje, mają one przede wszystkim promować: markę, ideę, wydarzenie lub miejsce.

Czy da ustalić definicję filmu promocyjnego?

Paradoksem filmu promocyjnego jest to, że im bardziej jest on niestandardowy, tym skuteczniejszy. Trudno więc o jego ściśle określoną definicję. Film promocyjny jest na pewno jak dobra reklama – oddziałuje na emocje widza i błyskawicznie przekazuje mu to, co najważniejsze, a na końcu zachęca do wykonania określonej czynności. Na początku jego tworzenia musimy wziąć pod uwagę wiele czynników: przede wszystkim cel i profil odbiorcy. Wybierzmy najważniejsze informacje, jakie chcemy przekazać, resztę zaś usuńmy. Całość musimy dobrze zaprezentować jako scenariusz, a następnie podać w formie filmiku. W dzisiejszych czasach zdecydowanie większą popularnością cieszą się produkcje dynamiczne, przyciągające widza już od pierwszej sekundy. Nie warto stosować zbędnych upiększeń, które mogą utrudnić zrozumienie komunikatu.

Co Ty na tym skorzystasz?

Prowadzenie własnego biznesu to oscylowanie między spełnianiem potrzeb własnych i potrzeb klientów. Film promocyjny jest odpowiedzią na dwa pytania odnośnie tego, czego chce marka i czego chcą jej odbiorcy. W filmie promocyjnym możemy w niezwykle ciekawy sposób opowiedzieć o celach i historii danej marki. Ta forma promocji oznacza prowadzenie dialogu z odbiorcami, a dzięki atrakcyjnej formie przyciąga i zatrzymuje uwagę odbiorców.

Film promocyjny jest jednocześnie bardzo uniwersalnym narzędziem, które możemy wykorzystać na wiele sposobów – jako content umieszczony na stronie internetowej lub sposób promocji podczas wydarzeń handlowych.