Czym jest video 360?

Wideo to dzisiaj najchętniej wybierana forma przekazu, za pomocą której marki działają na wyobraźnię i emocję odbiorcy w sposób bardzo sugestywny. Treściom audiowizualnym sprzyjają również social media, w szczególności zaś Facebook i Snapchat. Nie dziwi więc zawrotna prędkość, z jaką ewoluują różnorodne techniki nagrywania filmów reklamowych.

Jedna z nich wyróżnia się szczególnie – jest to technologia, w której wykorzystuje się kamerę sferyczną, zwaną również wieloobiektywową. Rejestruje ona pełen obraz wokół nas. Filmiki tworzone przy jej użyciu są znane jako filmiki sferyczne lub video 360 stopni.

Daj swojemu widzowi wybór

Możesz zobaczyć wszystko co jest przed Tobą, za Tobą czy obok Ciebie. Kilka obiektywów, które rejestrują daną rzeczywistość jednocześnie, dają Ci pełną swobodę w wyborze punktu widzenia. Filmiki sferyczne wprowadzają do świata audiowizualnego zupełnie nową jakość, która polega na przestrzenności. Dla zachowania wysokiej rozdzielczości obrazu warto dodatkowo zastosować technologię 4K. W sklepach możemy kupić pojedyncze kamery przystosowane do nagrywania filmików sferycznych, jednak lepszy efekt daje zazwyczaj wykorzystanie kilku modeli. Sterowanie obrazem odbywa się w bardzo prosty i intuicyjny sposób – na komputerze wystarczy poruszać kursorem, a oglądając tego typu filmiki na telefonie wystarczy jedynie przesuwać palcem po ekranie. Odtwarzając wideo po raz kolejny zyskujemy możliwość obejrzenia go z zupełnie innej perspektywy.

Jak video 360 sprawdza się w marketingu?

Coraz trudniej jest tworzyć unikatowe treści wideo, które na dodatek rzeczywiście zaangażują odbiorcę. Rozwiązaniem może być właśnie technologia 360 stopni. Świetnie sprawdza się do tego, by w pełni zaprezentować dane miejsce – zabytkowy budynek, park, restaurację czy nieruchomość na sprzedaż. W ten sposób możemy przedstawić również pojedynczy produkt. Wyjdziemy wtedy naprzeciw oczekiwaniom tych osób, które chcą poznać jak najwięcej szczegółów odnośnie naszej oferty.

Poza tym filmiki sferyczne to doskonałe narzędzie do prowadzenia relacji z wydarzeń. Widz czuje się, jakby przebywał w centrum tego, co dzieje się wokół – to chyba najlepszy przykład magii, jaką daje wykorzystanie technologii video 360.