Reklama video na Facebooku

Połączenie atrakcyjnego wizualnie video z najpopularniejszym portalem społecznościowym dało nadzwyczajny efekt – reklamę, której odbiorcy nie mogą się oprzeć. Facebook pomaga sprzedawcom w sposób kompleksowy. Dokonuje analizy potencjalnych odbiorców, pozwala zdecydować o celu kampanii, a dla jej dokładnej wizualizacji umożliwia korzystanie z kreatora kampanii reklamowej. Portal udostępnia również narzędzia do analizy działań reklamowych przy użyciu video.

Możliwe cele reklam videoZacznijmy od opcji, jakie pojawiają się przy wyborze celu reklamowego, czyli czynności, jaką chcemy w ten sposób promować. Dzięki określeniu naszego celu możemy polepszyć i doprecyzować wiele parametrów dotyczących wyświetlania danego filmu – grupę odbiorców, czas wyświetlania czy miejsce na stronie.Możliwe cele reklamowe to: wyświetlenia filmu (jak najwięcej wyświetleń przy jak najniższej cenie), zwiększenie zasięgu, polepszenie rozpoznawalności marki, zachęta do instalacji danej aplikacji, generowanie ruchu na stronie lub w sklepie internetowym, skłonienie do aktywności (polubienia posta lub skomentowania go), poszerzenie kontaktów lub bezpośrednią konwersję. Reklamy video na Facebooku są stale udoskonalane zgodnie z trendami – obecnie ich optymalizację przeprowadza się głównie pod kątem urządzeń mobilnych.

Jak tworzyć reklamy video na Facebooku?Skuteczne filmiki reklamowe na Facebooku maja kilka wspólnych cech. Są krótkie, a dzięki temu niezwykle treściwe i przykuwające wzrok – pamiętajmy, że mamy tylko kilka sekund na to, by skupić uwagę odbiorcy. Poleca się również korzystać z pionowego formatu, gdyż w tej postaci film jest bardziej czytelny i atrakcyjniejszy dla odbiorców. Do video koniecznie załączmy napisy – tak, by każdy dokładnie zrozumiał przekaz, nawet gdy dźwięk w jego urządzeniu będzie wyłączony.