Video marketing i jego formy

Krótkie filmy od lat są bardzo ważną częścią  marketingu w sieci. Internetowi odbiorcy domagają się treści przydatnych i jednocześnie atrakcyjnych, do tego poruszających, lecz tak, by nie trwały zbyt długo. Video marketing jest najtrafniejszą odpowiedzią na te żądania. może przyjmować różne formy – krótkich, treściwych filmików lub też długich produkcji wypełnionych wieloma informacjami i rozbudowanym przekazem.

Różne formy video marketingu – od poradników po wykładyVideo to świetne narzędzie do przekazywania wiedzy i rozrywki. Filmik będący poradnikiem pokaże odbiorcom działanie danego produktu lub usługi. Jest to szczególnie przydatne dla firm, których oferta stanowi pewną nowość na rynku. Video nie musi bezpośrednio wiązać się ze sprzedażą – możemy dostarczać odbiorcom treści, które będą dla nich przydatne w innym kontekście; Na przykład działając jako firma cateringowa możemy przedstawić sposoby na organizację udanego przyjęcia, porady kulinarne lub zaprezentować sposoby przygotowania nowych, interesujących potraw.

Recenzja nakręcona kamerąLubimy poznać opinię na temat produktu lub oferty jeszcze przed zakupem. Doskonale świadczy o tym efekt ROPO. Żeby przekonać do siebie odbiorców, stwórzmy videorecenzję, czyli zbiór opinii naszych dotychczasowych klientów przedstawiony w formie filmiku. Ważne, by za każdą opinią stała realna osoba.

Vlog – sposób na wzbudzenie zainteresowaniaFirmowe blogi pozwalają przyciągać klientów przydatnymi artykułami. Możemy jednak pójść o krok dalej i wybrać prowadzenie kanału na YouTube. Istnieje spora grupa Internautów, którzy wolą oglądać filmiki, niż czytać artykuły czy przeglądać infografiki. Warto przemyśleć tę możliwość, zwłaszcza jeśli naszym vlogiem wypełnilibyśmy niszę tematyczną – będąc pierwszymi w danej dziedzinie mamy większą szansę na jej późniejsze całkowite zdominowanie. YouTube to druga największa wyszukiwarka na świecie – żadna firma praktykująca marketing internetowy nie powinna być obojętna na taką rzeszę odbiorców.

Webinary, czyli dbanie o edukację widzówJeśli posiadasz fachową wiedzę w danej dziedzinie – podziel się nią z widzami firmowego kanału. W Internecie trwa boom na e-learning. Organizacja webinaru, czyli wykładu lub lekcji online, w którym poruszymy ciekawy temat, to sprawdzony przepis internetowy na sukces.